program 2020

a Framus Five 

Michal Prokop

27. 1. CZ

Živáááák Rádia IMPULS 

Rockový kondor

„…leč úspěch mám vždy obrovský, když rozpažím, jsem kondor královský...“  zpívá v jedné ze svých písní rockový zpěvák, skladatel a člen Beatové síně slávy Michal Prokop. Aktivně vystupuje od roku 1963 a nejvíce je spojovaný s kapelou Framus Five, s níž roku 1972 nazpíval i jeden z největších klenotů české rockové historie, album Město ER. Poté přijal angažmá v divadle Semafor a krátce také působil v kapele Mahagon. V další dekádě pak následovaly jeho tři důležité desky Kolej Yesterday, Snad nám naše děti... a Nic ve zlým, nic v dobrým. Od roku 1993 opět vystupuje s kapelou Framus Five a akustickým triem. V Doupěti v lednu zazní všechny zásadní hity jeho dlouholeté kariéry. Těšte se na večer s kvalitní muzikou podtrženou originálními texty.

Jan Kolář – klávesy
Jan Hrubý – housle
Jiří Šíma – saxofon

Roman Němec – trumpeta

Michal Prokop – zpěv, akustická kytara
Luboš Andršt – kytara
Zdeněk Wimpy Tichota – baskytara

Pavel Razím – bicí 

Kolej Yesterday (1984)

Sto roků na cestě

Charlie Hunter – kytara
Lucy Woodward – zpěv
Niek de Bruijn – bicí

Charlie Hunter trio

Lucy Woodward

26. 2. USA/GB/NL

Netradiční trio s duší
Kdyby chtěl, vystačil by si Charlie Hunter na pódiu úplně sám. Tento americký kytarista totiž hraje na sedmi a osmistrunné kytary a zvládá najednou basové linky, akordový doprovod i sólové melodie – jeho technika je přímo dechberoucí. Díky svému umu spolupracuje třeba s Norah Jones či Johnem Mayerem, podílel se na více než 20 albech.  Přes své nesporné dovednosti učinil moudré rozhodnutí a pozval do svého projektu charismatickou zpěvačku Lucy Woodward, která natočila čtyři sólová alba a doprovázela umělce jako Joe Cocker nebo Rod Stewart. Trio doplňuje nadějný holandský  americký bubeník Derrek C. Phillips Niek de Bruijn. Tento koncert bude spojením skvěle procítěného zpěvu a netradiční kytarové hry.

Can't Let Go

Spoonful

Andrés Godoy – kytara, zpěv
Standa Barek – kytara, vokály
Martina Míková – zpěv
Milena Šolcová – klasická kytara

Andrés Godoy

4. 3. CHILE/CZ

Jednoruký kytarový virtuóz

Chilský kytarista Andrés Godoy sice přišel ve 14 letech při práci ve mlýně o pravou ruku, to mu však nevzalo chuť a vůli hrát. Intenzivně cvičil a vymyslel vlastní techniku založenou na řadě úderů (hammering) a drnkání, s nimiž vytváří rytmy, harmonie, melodie... Tuto techniku nazval Tatap. Své skladby občas doprovází i zpěvem, v jeho hudbě jsou patrné vlivy jihoamerické hudby, progresivního rocku, jazzu a blues. V Doupěti bude jeho hostem vynikající český kytarista Standa Barek, který spolupracoval s řadou zahraničních kytaristů včetně australského velikána Tommyho Emmanuela. Duo doplní dvě mladé české talentované umělkyně. Vychutnejte si vskutku netradiční hudební zážitek s akustickou kytarou.
 

Gaviotas

Pájaro Sol

Jonah Nilsson – klávesy, zpěv

Jonatan Alfredsson – klávesy

Tobias Grenholm –  baskytara
Kefa Figaro – bicí

Jonah Nilsson

16. 3. SWE

Švédský klávesový zázrak
Nadaný švédský vokalista a hráč na klávesy vystupuje buď se svojí sólovou kapelou, nebo se skupinou spolužáků z konzervatoře jako Dirty Loops. Společně se jim podařilo posbírat už více jak 19 miliónů zhlédnutí na Youtube, velký ohlas mají také na Facebooku. Jonah hraje vlastní hudbu i covery popových skladeb od Adele nebo Britney Spears převlečené do slušivého hávu fusion a jazz rocku. Jeho klávesová hra je na virtuózní úrovni. Můžete se těšit na strhující koncert, který vás určitě nenechá v klidu.

 

Do I Do

Coffee Break

24. 3. USA/SWE

Seasick Steve – kytary, banjo, zpěv
Dan Magnusson  – bicí

Blues úspěšného tuláka, amerického bluesového génia

Stevův životní příběh je romantickým vyprávěním o splněném americkém snu. Už od dětství hrál na kytaru, banjo a piano. Ve třinácti letech utekl z domova a jezdil jako tulák po USA. V šedesátých letech se začal živit jako nahrávací technik a postupně snil o živém vystupování. V roce 2004 vydal své první album Cheap. Zlom přišel v roce 2007, kdy dostal nabídku vystoupit v televizním pořadu Joolse Hollanda v televizi BBC. Díky tomu získal smlouvu u vydavatelství Warner Bros a účinkoval na několika obřích festivalech, např. Glastonbury. Často vystupoval s baskytaristou Johnem Paulem Jonesem z legendárních Led Zeppelin, rádi si s ním zahráli i Dave Grohl z Nirvany, kapela Wolfmother, zazpíval si také s Tomem Jonesem. Nenechte si ujít vystoupení tohoto devětasedmdesátiletého bluesového démona!

Seasick Steve 

Summertime Boy

Dog house boogie

and his All Stars Band

Frank Gambale – kytara
Steve Weingart – klávesy
Hadrien Feraud – baskytara
Gergo Borlai – bicí

Frank Gambale

9. 4. AUS/USA/FR/HU

Špičkový multižánrový fusion s mezinárodní účastí

Australský kytarový matador má na svém kontě jak sólové nahrávky, tak vydařenou spolupráci se světovými špičkami jazzu, rocku, popu a fusion, jako jsou Chick Corea, Jean Luc Ponty, Return To Forever nebo Allan Holdsworth. I v Doupěti se vám Frank představí v té nejlepší společnosti: americký hráč na klávesy Steve Weingart je vyhledávaný muzikant a z jeho bohaté hudební činnosti jmenujme alespoň spolupráci s hudebníky jako je Steve Lucather, Dave Weckl nebo Simon Phillips. Francouzský baskytarista Hadrien Feraud pracoval s Michaelem Jacksonem, ZZ Top, Princem a řadou dalších. Gambaleho band doplňuje technicky skvěle vybavený bubeník Gergo Borlai, který spolupracoval s Tribal Tech nebo Al DiMeolou. Vychutnáme si tak společně večer jazz rocku. Speciální hudební seskupení sestavené ze skutečných hudebních velikánů vás určitě dostane!

No Neck Louie

Frank Gambale

Michael Kocáb – klávesy, zpěv
Michal Pavlíček – kytary, zpěv
Jiří Hrubeš – bicí, perkuse
Klaudius Kryšpín – bicí
Vilém Čok – baskytara, zpěv

Pražský výběr 

20. 4. CZ

Diamant českého rocku
Pražský výběr je bezesporu jednou z nejvýznačnějších a nejoriginálnějších skupin české rockové historie. Kapelu založil Michael Kocáb v roce 1976 – tehdy se věnovala jazz rocku, což zachycuje první album Žízeň z roku 1978. Na přelomu let 1980/1981 se však radikálně promíchala její sestava do dnes již klasické čtveřice Kocáb, Pavlíček, Hrubeš, Čok a výrazně se změnil i hudební projev kombinující novou vlnu s prvky progresivního rocku a špetkou punk rocku okořeněného kombinací svahilštiny a svérázných textů F. R. Čecha. V roce 1982 kapela vydala singl Olda je přítel můj, hrála ve filmu Juraje Herze Straka v hrsti a natočila stejnojmenné album. Poslední dva jmenované počiny ale putovaly rovnou do trezoru a doposud vyprodané koncerty utnul roku 1983 na dlouhé tři roky zákaz vystupování. V roce 1987 konečně vychází první oficiální album pod hlavičkou Výběr s Klaudiusem Kryšpínem za bicí soupravou. O rok později konečně vychází Straka v hrsti natočená v roce 1982, která se mezitím stala legendární díky tajnému šíření mezi fanoušky na magnetofonových kazetách. Kapela poté natočila další alba a vydala koncertní záznamy. Za zmínku stojí koncertní hostování Franka Zappy vydané na živáku Adieu C. A. nebo předskakování Pražského výběru na koncertu Rolling Stones v Praze roku 2018.   


 

Prazakum tem je tu hej

Zubatá

Brynn Stephens – zpěv, foukací harmonika

Kateřina Petráňová – zpěv, klávesy, perkuse
Martina Horejšová – zpěv, klávesy

Paul Kowacz – kytary, zpěv

Jiří G Rubeš – baskytara, zpěv
Petr Chmela – bicí

Richard Malát – flétna

Milan Král – trombón

Kamil Jánský – saxofon

Petr Kužvart – trumpeta

333 velká parta

30. 4. CZ/USA

Asi dobře víte, že 333 je kapela, která hraje blues a nejlepší songy z přelomu 60.–70. let. Co ale možná netušíte­? Jak náhodně celý projekt vznikl... Před šesti lety se potkal Petr Chmela s Pavlem Kowaczem v prodejně kytar a Petr si odnesl domů krásného červeného Les Paula. Druhý den ale volal zpět, že musí tohoto fešáka buď vrátit, nebo potřebuje lekce na kytaru, protože nový nástroj vůbec nezní tak, jako když na něj hrál právě Pavel. A tak začaly pravidelné hodiny kytary. Během jedné z nich Pavel pozval Petra do Malostranské besedy na akustické vystoupení, kde hrál společně s americkým zpěvákem Brynnem Stephensem. Tam Petr vznesl dotaz, jestli by se nemohl občas přidat na bicí, jenže – nebylo kde. Takže když se náhle objevila příležitost koupit tři garáže a udělat z nich zkušebnu, nebylo nad čím váhat. Petr s Pavlem tak ve vykopaném prostoru, kde mělo vzniknout nové Doupě, nadšeně přeměřovali metrem, zda se jim tam vejdou bubny, kytary i klávesy…  Po dokončení prostor začala kapela – už rozšířená o Jirku a Kačku – hrát svá první vystoupení. Časem se naskytla možnost zvětšit Doupě o další dvě garáže a poté se rozrostla i sestava o Martinu a Richarda. V loňském roce se přidala dechová sekce, a tak je skupina 333 najednou desetičlenná. A tahle velká parta se na vás těší i v sezóně 2020.

Crossroads

Stand By Me

Xindl X 

Xindl X – kytara, zpěv

Živáááák Rádia IMPULS 

19. 5. CZ

Úspěšný písničkář 
Mimořádně nadaný český písničkář ověnčený spoustou ocenění včetně prestižní ceny Anděl vydal od roku 2008 osm alb. Napsal také spoustu textů a hudby pro své kolegy muzikanty, třeba pro kapely Slza nebo The Tap Tap, zpěváky Voxela, Michala Hrůzu, Richarda Müllera nebo zpěvačky Ewu Farnou, Olgu Lounovou, Moniku Absolonovou či Terezu Kerndlovou. Jeho písně pravidelně hrají česká komerční rádia a jeho tvář se objevuje v různých televizních pořadech, kde se představil také třeba coby tanečník v populární soutěži StarDance. Je rovněž autorem filmové a divadelní hudby. Mimo jiné pracuje jako filmový a televizní scénárista a podílel se například na tvorbě sitcomu Comeback, napsal také knihu a divadelní hru. Přijďte si poslechnout a zazpívat jeho nejznámější a tolik chytlavé hity. 

Anděl

Dysgrafik

Brynn Stephens – zpěv, foukací harmonika

Kateřina Petráňová – zpěv, klávesy, perkuse
Martina Horejšová – zpěv, klávesy

Paul Kowacz – kytary, zpěv

Jiří G Rubeš – baskytara, zpěv
Petr Chmela – bicí

Richard Malát – flétna

Milan Král – trombón

Kamil Jánský – saxofon

Petr Kužvart – trumpeta

333 velká parta

3. 6. CZ/USA

Asi dobře víte, že 333 je kapela, která hraje blues a nejlepší songy z přelomu 60.–70. let. Co ale možná netušíte­? Jak náhodně celý projekt vznikl... Před šesti lety se potkal Petr Chmela s Pavlem Kowaczem v prodejně kytar a Petr si odnesl domů krásného červeného Les Paula. Druhý den ale volal zpět, že musí tohoto fešáka buď vrátit, nebo potřebuje lekce na kytaru, protože nový nástroj vůbec nezní tak, jako když na něj hrál právě Pavel. A tak začaly pravidelné hodiny kytary. Během jedné z nich Pavel pozval Petra do Malostranské besedy na akustické vystoupení, kde hrál společně s americkým zpěvákem Brynnem Stephensem. Tam Petr vznesl dotaz, jestli by se nemohl občas přidat na bicí, jenže – nebylo kde. Takže když se náhle objevila příležitost koupit tři garáže a udělat z nich zkušebnu, nebylo nad čím váhat. Petr s Pavlem tak ve vykopaném prostoru, kde mělo vzniknout nové Doupě, nadšeně přeměřovali metrem, zda se jim tam vejdou bubny, kytary i klávesy…  Po dokončení prostor začala kapela – už rozšířená o Jirku a Kačku – hrát svá první vystoupení. Časem se naskytla možnost zvětšit Doupě o další dvě garáže a poté se rozrostla i sestava o Martinu a Richarda. V loňském roce se přidala dechová sekce, a tak je skupina 333 najednou desetičlenná. A tahle velká parta se na vás těší i v sezóně 2020.

Crossroads

Stand By Me

Kontakt: info@doupe.eu